Leverandørselskap henter to fra Akvafuture
– To svært kompetente bransjefolk med lang erfaring innenfor drift av lukkede anlegg.
Akvakulturleverandøren Fiizk har ansatt Johannes Grønmo som leder for produksjonsstøtte og Bjarte Ljøkjell som leder for systemutvikling og support, skriver Fiizk i en pressemelding.
Grønmo har ti års erfaring fra drift av lukkede anlegg og kommer til Fiizk fra stilling som produktsjef hos Akvafuture. Han har også frem års erfaring som driftstekniker hos Marine Harvest, som nå heter Mowi.
Bjarte Ljøkjell kommer tilbake igjen etter et opphold som systemutvikler i Akvafuture. Før det var han prosjektansvarlig for styringssystemet for lukkede merder i Fiizk. Han har også nærmere ti års erfaring fra automasjonsarbeid i Xylem Water Solutions Norge.
– Johannes og Bjarte er to svært kompetente bransjefolk med lang erfaring innenfor drift av lukkede anlegg, uttaler Jan Erik Kvingedal, administrerende direktør i Fiizk, i pressemeldingen.
Like før jul ble Roy Salminen ansatt i stilling som serviceleder hos Fiizk. Med disse tre ansettelsene har selskapet doblet størrelsen på serviceavdelingen, skriver Fiizk.
Fiizk satser utelukkende på utvikling, salg og leveranse av lukkede anlegg.
(Vilkår)