Han kaller skatteforslaget et jordskjelv og en historisk begivenhet: – Det er så utilslørt brutalt
Advokat Mons Alfred Paulsen har lang fartstid i fiskeri- og havbruksnæringen. Den siste tiden har han måttet svare flere på hva som skjer.
Reportasjen
Dette intervjuet ble publisert 21. oktober i år. I romjulen gir vi leserne våre et gjensyn med noen av våre mange reportasjer fra året som gikk.
For Mons Alfred Paulsen ble det naturlig å velge skatte- og selskapsrett fremfor strafferett etter endt jusutdanning, selv om han brukte noen år på å finne ut at han ikke skulle bli revisor. At det ble fiskeri og havbruk som ble hans fokusområde i advokatfirmaet Thommessen, var nok heller ikke tilfeldig. Det skal vi komme tilbake til, for den siste tiden har mye handlet om skatt og hvordan det kan påvirke havbruksselskaper for måløyværingen.
– Hvordan har den siste tiden vært?