Ønsker å synliggjøre kvinner i fiskeri- og havbruksnæringen

NYTT STYRE I OCEANA: (Fra venstre): Kari Lisbeth Fjørtoft (nestleder), Kristin Alnes (styremedlem), Janita Arhaug (leder), Kari Elisabet Mørkeset (kasserer), Anja Liv Arnesen (styremedlem). Ikke med på bildet: Åshild Blindheim (vara).
NYTT STYRE I OCEANA: (Fra venstre): Kari Lisbeth Fjørtoft (nestleder), Kristin Alnes (styremedlem), Janita Arhaug (leder), Kari Elisabet Mørkeset (kasserer), Anja Liv Arnesen (styremedlem). Ikke med på bildet: Åshild Blindheim (vara).Pressefoto

Under generalforsamlingen 13. februar ble det valgt nytt styre i organisasjonen Oceana, som har som formål å være et aktivt forum for kvinner ansatt i selskaper innenfor, og med tilknytning til den marine bransjen. Det går frem av en pressemelding.

Gjennom 45 bedrifter har organisasjonen en medlemsportefølje på rundt 85 medlemmer fra ulike deler av marin bransje på Sunnmøre.

– Vi ønsker å synliggjøre kvinnene i næringen, og å tilrettelegge for nettverksbygging. Oceana håper å bidra både til at flere jenter rekrutteres til den marine bransjen, og at flere tar steget videre til ledende stillinger. Gjennom faglige og sosiale arrangement ønsker vi derfor å bidra til at medlemmene får en faglig utvikling, og et bredere perspektiv og forståelse for bransjen som helhet, sier nyvalgt styreleder Janita Arhaug i pressemeldingen.

(Vilkår)
Publisert 20. mars 2019, kl. 12.49Oppdatert 20. mars 2019, kl. 12.49