Norske lakseelver fornøyd med dommen: – Det er på tide med et paradigmeskifte

Norske Lakseelver mener det er på tide at man går over til lukket oppdrett.

– Det er forsvinnende liten kostnadsforskjell ved å gå semilukket med dagens teknologi. Det er litt større gap ved å gå for lukket oppdrett, sier Pål Mugaas i Norske Lakseelver.
– Det er forsvinnende liten kostnadsforskjell ved å gå semilukket med dagens teknologi. Det er litt større gap ved å gå for lukket oppdrett, sier Pål Mugaas i Norske Lakseelver.Foto: Anders Hannemose Furuset
Tirsdag ble det kjent at de 25 vestlandsoppdretterne som gikk til sak mot staten etter at de fikk redusert sin produksjon som følge av trafikklyssystemet tapte enda en gang i retten.

Kommunikasjonsansvarlig Pål Mugaas i organisasjonen Norske Lakseelver forteller at han er fornøyd med utfallet. Staten vant saken i sin helhet i Gulating lagmannsrett, og oppdretterne må betale saksomkostninger. Oppdretterne har meldt at de nå tygger på hvorvidt de skal anke til Høyesterett.

– Bunnsolid